Yorumlar

Yorum Ekle

Levent Aydın

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

İktisat Bölümü 4.sınıf

Merhabalar.Ben de üniversiteyi kazandığım günden bugüne Ata Erkek Öğrenci yurdunda kalmaktayım. Gerek üniversite yaşamının yorgunluğunu gerekse ailemden uzakta olmanın verdiği yalnızlığı bu yurtta unuttum diyebilirim. Yurt personelinin insanın ailesini arattırmayan ilgileri,herhangi bir sıkıntıda göstermiş oldukları özveri ve anlayış üç yıldır bu yurtta kalmamın en önemli sebebi. Tabiî ki böyle bir yurt yaşantısının öğrenim hayatıma ve derslerime yansıttığı verim yadsınamaz.Ayrıca düşünüyorumda yurduyla bu kadar ilgili bir yönetim Eskişehirde başka hangi yurtta vardır. Odamla ilgili en ufak bir sorunda, bu; dolap kolunun çatlaması ya da pencerenin açıp kapatırken ses çıkarması bile olabilir, hemen ilgilenip sorunun aynı gün içinde çözülmesi için elinden gelen herşeyi yapan yurt yönetimine bir kez daha yaptıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Eskişehirde üniversite kazanmak benim çok büyük bir adımdı,hayatımın bu yıllarında hiçbir desteğini esirgemenden benim yanımda olan ATA ERKEK ÖĞRENCİ YURDU ailesine teşekkürü bir borç bilirim.


Fırat Ün

Anadolu Üniversitesi

Kimya Mühendisliği

Ata Erkek Öğrenci Yurduna Bundan 2 Yıl önce Bu yurtta kalan sınıf arkadaşımın tavsiyesi üzerine geldim. Başlangıçta Eskişehir’deki diğer yurtlardan pek bir farkı olmadığını, sıradan bir yurt olduğunu düşünmüştüm. Ama zamanla gerek yurt çalışanlarının gerekse idare’nin öğrencisine sahip çıkması, yurdun imkanlarının, Hizmetlerin kesintisiz devamlılığı benim yurda alışmam sürecinde çok faydası oldu. “Neden Ata Erkek Öğrenci Yurdu ?” derseniz; Ailesinden Uzakta bir öğrencinin en çok aradığı şey aile sıcaklığıdır. Ben Ata Erkek Öğrenci Yurdunda Bu Sıcaklığı buldum diyebilir. Şimdi Tek Pişmanlığım Keşke Eskişehir’e ilk geldiğim yıl Ata Erkek Öğrenci Yurdunda başlamamam…


Ekrem Emre Yılmaz

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Tıp Fakültesi

Altı senedir Ata Erkek Ögrenci Yurdu'nda olmama rağmen gerek çalışanları gerekse yöneticileri anlamında her zaman, sanki yeniden kayıt yaptırmışçasına, bana ilgili, özverili ve içten davranmışlardır. Bunun yanında yurtla ilgili en ufak bir sorun yaşadığımda bunu çözmeyi kendilerine görev edinip en kısa zamanda sonuca ulaştırmışlardır. Şehrin yasam dolu yakasında konumlanıp ulaşım imkanlarına son derece elverişli bulunması; yirmi dört saat sıcak su mevcut olması, internet imkanı ve merkezi ısıtma özellikleriyle de fiziki sartları acısından beni tatmin etmiştir. Sundukları hizmet için saygı ve minnetimi sunuyorum.


Efe Ekmekçi

Anadolu Üniversitesi

Üniversite eğitimim için geldiğim Eskişehir'de, beş sene boyunca Ata Öğrenci Yurdu'nda ikamet ettim.Yurdumda rahat geçen yıllarımın nedenleri, her zaman güven içinde olmam ve çalışmalarımı istediğim şekilde gerçekleştirdiğimdir. Elbette yurdumuzun bizlerin için daha rahat olması adına sağlanan disiplin ve tüm idarecilerimizle rahat bir şekilde iletişim içerisinde olmamda burayı yurdumdan çok evim haline getirdi. Bu imkanları sağlayan yurt sahiplerimiz Ahmet Taylan Bey ve Cafer Arıkan Bey'e, müdürümüz Burak Taylan'a (sevgili abime) ve tüm emeği geçenlere teşekkürler.


Erke Kesova

Anadolu Üniversitesi

İletişim Fakültesi

Sinema Tv 2011 Mezunu

Ben Ata Erkek Öğrenci Yurdu'nun Yeni Bağlar Tolunay Sokak'taki şubesinde kalmıştım. Anadolu Üniversitesi'ne çok yakın olması gibi bir avantajın dışında; odaların tek kişilik olması, buna ek olarak tuvalet ve banyonun odaların içinde, kişiye özel olması, diğer yurtlardan en büyük farkı belki de en büyük artısı denebilir. Hiç abartmıyorum 2 hatta 3 yıldızlı otel tadını burada almanız mümkün; ders çalışmak isteyen, yerine göre de kafasını dinlemek isteyen öğrenci için birebir ortam. Yurdun içinde, çoğunlukla da kahvaltıda veya kantinde farklı bir saatte başka arkadaşlar edinebilir, belli bir saate kadar oda ziyaretlerinde bulunabilirsiniz, istediğiniz zamanda kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği odanıza yerleşebilirsiniz, yine geçen yıl çok uygun bir ücrete çamaşır hizmeti vermeye de başladı daha iyi oldu, bana göre tek küçük handikapı akşam yemeği vermemesi; o da sonucunda tartışılan bir konu, böylesi belki de en doğrusu çünkü Eskişehir'in içinde çok sayıda ev yemeği ve fast food hizmeti veren yerler var. En nihayetinde, otel konforunda olması dolayısıyla maliyeti birazcık yüksek olan bu yurtta yıllarca sorunsuz bir şekilde barınabilirsiniz. Not: Paraya biraz daha kıyıp, dışa bakan odaların tercih edilmesi salık verilir. İçe bakan odalarda klastrofobik bir atmosfer çok yoğun yaşanıyor.


Ünsal Ünlü

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Makina Müh. 2010 Mezunu

Ata öğrenci yurdunda 4 sene boyunca kaldım hayatımın önemli ve güzel bir bölümü burada geçti... insanın evini aratmayan rahat ve konforlu bi yer..eskişehirde benim bildiğim kalınabilecek en iyi yer..


Hasan Yücel

Anadolu Üniversitesi

İİBF Mezunu

Eskişehir' de kalabileceğiniz rahatlık ve temizlik açısından sıkıntı olmayacak Erkek Yurtlarının başında gelir. Konumu da okula(Anadolu Üniversitesine) normal adımlarla 7 dakika :) Tren garına da kullanacaklar için 15 dakikadır ve Merkezdedir. Çalışanları sıcak kanlı her türlü sorununuzda size yardımcı olmaya çalışır. Hepsine bir kez daha teşekkür ederim. Gece Yurdun Kralı Hüseyin abimizi de üzmeyin kayıt olanlar :) En efsane odası ben kaldım diye mi öyle bilmiyorum ama bence B-105 :)


Ata Öğrenci Yurdu facebook sayfasını takip edin, Ata Öğrenci Yurdu hakkındaki en yeni haber, duyuru ve kampanyaları kaçırmayın.

Beğen

Ata Öğrenci Yurdu instagram sayfasını takip edin, Ata Öğrenci Yurdu hakkındaki en yeni haber, duyuru ve kampanyaları kaçırmayın.

Takip Et

Ata Öğrenci Yurdu twitter hesabını takip edin, Ata Öğrenci Yurdu hakkındaki en yeni haber, duyuru ve kampanyaları kaçırmayın.

Takip Et